Китай намалява данъците за производители на софтуер и чипове

Китай намалява данъците за производители на софтуер и интегрални схеми (микрочипове) на фона на опасността контролът, наложен от САЩ върху износа на технологични продукти, да блокира дейността на китайските технологични компании, предаде Асошиейтед прес.
Повечето смартфони, таблети и други електронни устройства се сглобяват в Китай. Китайските производители обаче обикновено използват американски, японски или тайвански микрочипове и други компоненти. Пекин разработва собствени доставчици в опит да се възползва от рентабилността на сектора и да намали зависимостта от чуждестранни дружества.
Микрочиповете са сред технологиите, при които Пекин си е поставил за цел да развие производство под егидата на държавата. Тези официални планове допринесоха за избухването на търговския конфликт с американския президент Доналд Тръмп.
Компаниите за софтуер и интегрални схеми, основани преди края на 2018 година, няма да бъдат облагани с данък върху приходите през първите две години от дейността си, а през следващите три до пет години ставките ще бъдат намалени наполовина, съобщи министерството на финансите.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
SoftBank придобива звеното за роботика на ABB за 5,4 млрд. долара
Технологии |Техническият директор на японската футболна федерация беше арестуван във Франция за гледане на детска порнография
Свят |Последното откритие на Перперикон свидетелства за храм, посветен на култа към Слънцето
Любопитно |ФБР разследва хакерски атаки срещу над десет технологични компании и юридически фирми
Свят |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.