Москва иска от Google да спре разпространението на заплахи срещу руснаци в Youtube

Москва иска от Google да спре разпространението на заплахи срещу руснаци в Youtube

Москва поиска от Google да спре да разпространява „заплахи срещу руски граждани“ в платформата си за споделяне на видео съдържание Youtube, предаде Ройтерс

Този ход може да предвещава цялостно блокиране на платформата на руска територия. Представителите на Google в Русия и извън страната не са отговорили на искането на Ройтерс за коментар.

Руският медиен регулатор „Роскомнадзор“ заяви, че реклами на платформата призовават за блокиране на комуникационните системи и железопътните мрежи в Русия и Беларус, като тяхното разпространение е доказателство за антируската позиция на американския гигант.

„Тези действия на администрацията на Youtube са от терористичен характер и заплашват живота и здравето на руснаците“, посочва регулаторът.

„Роскомнадзор“ категорично се противопоставя на подобни рекламни кампании и настоява Google да прекрати излъчването на антируски видеоклипове възможно най-скоро“, .допълват оттам.

Това е поредната ескалация на напрежението между Москва и чуждестранни технологични фирми заради Украйна.

YouTube, който блокира руските държавни медии в световен мащаб, е под силен натиск от руския комуникационен регулатор и политици в страната.

Възмутена, че Meta Platforms позволява на потребителите на социалните медии в Украйна да публикуват съобщения като „Смърт на руските нашественици“, Москва блокира Instagram тази седмица, след като по-рано спря достъпа до Facebook.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Губернаторът на Калифорния нарече разполагането на Националната гвардия в Лос Анджелис незаконно, напрежението расте
Президентът на Литва разкритикува бездействието на Германия спрямо Русия
Светът на парите: Отрицателната инфлация в Швейцария изпраща предупреждение към Европа
Президентът Радев пристигна в Казахстан
България получи и втория си изтребител F-16
Йотова: Имам подозрения, че случаите на незаконни домове и на насилие не са само тези
Не е задължително брандирането да бъде скъпо