Тръмп с първи пост в Truth Social: Върнах се!

Тръмп с първи пост в Truth Social: Върнах се!

Бившият американски президент Доналд Тръмп публикува кратко съобщение в Truth Social късно в четвъртък за първи път, откакто създаденото от негова компания приложение се появи на пазара, предаде Ройтерс.

Съобщението гласи „Върнах се!“ и #COVFEFE – препратка към печатна грешка от пост на Тръмп в Twitter, която обиколи медиите по време на президентството му.

Тръмп наруши мълчанието си, след като Илон Мъск сключи сделка за придобиване на Twitter за 44 млрд. долара. Миналата година Twitter изтри профила на Тръмп,след щурма на сградата на Конгреса на САЩ от негови привърженици. Компанията мотивира решението си като заяви, че Тръмп може да използва платформата по-нататъшно за подбуждане на насилие след събитията от 6 януари. Тръмп имаше повече от 80 милиона последователи в социалната мрежа.

Републиканците приветстваха придобиването на Twitter от Мъск с надеждата, че главният изпълнителен директор на Tesla, който обеща да облекчи практиките за модериране на съдържанието, за да възстанови свободата на словото, ще покани Тръмп обратно на сайта.

След като сделката беше обявена тази седмица, Тръмп каза, че няма да се върне в Twitter.

Липсата на коментари на Тръмп в собственото му приложение след пускането на Truth Social в магазина за приложения на Apple Inc на 21 февруари повдигна въпроси относно неговата дългосрочна рентабилност.

Trump Media & Technology Group (TMTG) - компанията, която стои зад Truth Social, планира да стане публична чрез сливане с фирмата Digital World Acquisition Corp. Сделката е под наблюдението на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ и нейното финализиране вероятно ще отнеме месеци.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
Кристалина Георгиева: С еврото България ще привлича повече инвестиции
Може ли Българският енергиен холдинг да придобие активите на "Лукойл"?
Китай обяви временното спиране на забраната за износ на галий, германий и антимон към САЩ
Времето в неделя: Облачно с валежи в Югозападна и Източна България
Ключови правила за освноваване на успешен стартъп
И Румъния спешно търси варианти за рафинерията в Плоещ, собственост на Лукойл