Zoom пусна субтитри на английски във видеоразговорите

Zoom пусна субтитри на английски във видеоразговорите

Zoom добавя все повече опции отвъд простите функции за извършване на обаждане и започване на разговор. Цяла поредица от нови функции се стремят да улеснят комуникацията между хора, които обикновено не говорят един и същ език, предава cincodias.elpais.com

Факт е, че Zoom експериментира със субтитрите в реално време за всички свои разговори от няколко месеца и от началото на седмицата те вече са достъпни за срещите, които провеждаме на английски език. Засега това ще бъде езикът, на който можем да ги активираме, въпреки че компанията вече обяви, че в бъдеще ще има съвместимост и за други езици.

От самата компания заявиха в официално известие, че за тях е важно всеки да може да се свързва и комуникира успешно с помощта на платформата. "Без правилните инструменти за достъпност хората с увреждания се сблъскват с огромни бариери, когато използват решения за видео комуникация", посочват още от компанията. 

Всъщност, освен че ни позволява да разбираме език, който не говорим благодарение на субтитрите, основната цел на Zoom е да подкрепя потребители със слухови увреждания, които не могат да следват видео разговора. Така те ще имат възможност да го направят като активират тези субтитри в реално време.

Активирането на субтитрите става чрез меню в долната част на прозореца Zoom и се нарича "Live Transcript", с квадратна икона, обозначена като "CC" вътре. Просто трябва да го отворите и да кажете на приложението да активира тези субтитри в реално време, което ще ви позволи да проследите срещата дори при намален звук. 

Не забравяйте, че преди няколко месеца Zoom добави функции за достъпност, за да позволи превод на жестомимичен език в реално време през прозорци, които винаги се виждат, дори когато основните презентатор говори и заема практически целия екран.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тейлър Суифт измести Мадона в класацията на най-успешните музикални изпълнители
Румен Спецов освободи председателя на УС на "Лукойл" Евгени Маняхин
Цената на биткойна падна под 90 хил. долара за първи път от седем месеца
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 17 до 23 ноември
Сундар Пичай: Никоя компания няма да бъде защитена, ако AI балонът се спука
КС: Председателят на НС няма право да се произнася еднолично за национален референдум
Гръцките железници започват 24-часова стачка
Обществено обсъждане: Предвижда се нов единен електронен билет за влак, автобус, самолет и воден транспорт