Актуализират специализираната карта на дюните

Министърът на туризма Николина Ангелкова съобщи, че заедно с министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков са изпратили преди две седмици искане до Агенцията по геодезия, картография и кадастър за актуализация на специализираната карта за дюните.
Такова заснемане беше правено през 2011-2012 година, а все още една част от специализираната карта не е влязла в сила предвид обжалванията, подчерта Ангелкова, цитирана от БТА. По думите й поради природните процеси вече има промени - голямото наводнение от 2013 - 2014 година, особено по Южното Черноморие е довело до нарушаване на голяма част от дюните, а от друга страна специалистите казват, че има дюни, които се новоформират в зависимост от нови природни процеси.
Картата ще е готова вероятно за следващия летен сезон.
В отговор на въпрос дали хавлиите нарушават дюните, както твърди концесионерът на Несебър Юг, Ангелкова каза, че е учудена от подобно питане. Както поставянето на палатки, така и на хавлии, и изобщо човешка намеса върху дюните ги нарушава, допълни тя.
Според нея концесионерът на този плаж е един от малкото, които спазват стриктно ангажиментите си по отношение на дюните - да има указателни табели къде се намират и че никой не трябва да ляга върху тях. Не трябва да се прилага двоен стандарт, допълни тя.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Лондонската полиция отстрани служители след тайни записи на BBC
Свят |SEE ITS Summit 2025 очерта пътя към дигиталната икономика на бъдещето
ПР и събития | Advertorial |Бразилия ще освобождава средната класа от данък върху доходите
Компании |ВКС прие, че Борислав Сарафов вече не е и.ф. главен прокурор
Политика |Yahoo е близо до сделка за продажба на AOL на италианската Bending Spoons за 1,4 милиарда долара
Технологии |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |

Коментари
Няма въведени кометари.