Банско отвори ски пистите

Банско отвори ски пистите

На фона на продължаващия спор в Европа да работят ли ски пистите и зимните курорти този сезон, Банско официално даде старт на "белите спортове". Цената на картата е 70 лв. на ден. Пистите, които работят са Плато 1 и 2, Бъндерица, Балканиада до Междинна станция на Лифт Б1 и Б2, Юлен и Коларски път.

Броят на пътуващите в закритите лифтове може да бъде ограничаван. Кабините се дезинфекцират по график не по-малко от три път на ден с препарати, а посетителите задължително трябва да покриват устата и носа си с маска или бъф, както и да държат отстояние метър един от друг.

Лифтовете в курорта Пампорово се очаква да заработят на 19 декември, като дневната карта струва 52 лв.

В Боровец също имаха готовност за старт на сезона на 19 декември, но съобщиха, че към момента няма достатъчно сняг и стартът се отлага за около Коледа. Картата струва 62 лв.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Гугъл“ и „Епъл“ предупреждават служители с работни визи да избягват пътувания в чужбина
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян ден по-рано от планираното
Главният изпълнителен директор на „Стелантис“ критикува ревизирания климатичен план на ЕС
Кметът на Берлин: Полицията в Берлин ще действа решително срещу нарушителите на реда по време на новогодишните празненства
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Ето защо директната поща заслужава да е част от маркетинговата ви стратегия
САЩ задържаха още един петролен танкер край Венецуела
Ценовият индекс на храните в България продължава да расте, сочат данни на ДКСБТ