Заетите в туризма - с 1/3 по-малко от миналата година
Броят на заетите работни лица в сферата на туризма през тази година е с 48 800 души по-малко през тази година в сравнение с миналата. Ако към края на месец юни миналата година броят на служителите в сектора на хотелиерството и ресторантьорството е бил около 140 хил. души, то тази година те са малко над 91 хил., показват последните данни на НСИ. Това означава, че броят на заетите в сектора е с около 1/3 по-малък.
По последни данни посещенията на чуждестранни туристи в България през юни са с 75% по-малко в сравнение с миналата година.
Значителен спад като брой души, макар и значително по-малко като дял, има и в браншовете на преработващата промишленост (31 хил. души по-малко), търговията с автомобили и мотоциклети (с 13 хил. по-малко).
В процентно изражение чувствително понижение на заетите лица има в сектора на брокерите на недвижими имоти – те се понижават с 7,4%, следвани от заетите в секторите култура, спорт и развлечения 7,2%.
Секторът, в който има най-голям ръст на заетите служители е IT браншът, в който те се увеличават с 6 хил. души.
Общият брой на заетите лица в икономиката на България към края на юни възлизат на 2,23 млн. души, което е с 115 хил. души или 5% по-малко в сравнение със същия период на миналата година.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Хедж фондовете кръжат около британските акции, след като Анди Бърнам обеща „нов икономически модел“
Икономика |До края на годината трябва да подменим водомери и топломери с дистанционни
България |Digital age: Невидими дронове, управление на роботи със силата на мисълта и потапящи се къщи
Технологии |Министър Найденов: Статуквото в съдебната власт продължава да действа по добре познатия начин
България |„Маркет ЛИНКС“: Доверието към кабинета „Радев“ продължава да намалява
България |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |Китай започна двудневни учения в Тайванския проток
Свят |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.