82% от българите искат равнопоставеност между банки и клиенти

82% от българите искат равнопоставеност между банки и клиенти

82 на сто от сънародниците ни желаят откритост и равнопоставеност в отношенията между банките и клиентите. Това сочат резултати от национално представително проучване на „Алфа рисърч”.

Голям брой от анкетираните одобряват идеята всички такси по кредитите да отпаднат или да се делят поравно между двете страни – кредитополучател и банка.

Около 60% от запитаните подкрепят предложението от министъра на финансите Симеон Дянков банковите кредити да се определят спрямо открит, публичен пазарен индекс. Една четвърт от участвалите в допитването са на обратната позиция.

Доста българи са склонни да допуснат държавна регулация в банковата сфера. Подобна намеса обаче е абсолютно неодобрявана по отошение на частния живот на гражданите и в медийното пространство, сочи още проучването.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 1 юли. Джулай Морнинг, Свети Врач
ChatGPT е свил с една трета свободните работни места за млади специалисти във Великобритания
Американският сайт Amazon загуби правото да продава новата конзола на Nintendo
„Дългово робство“: Мъск отново разкритикува разходния законопроект на Тръмп
Зеленски поиска от Германия повече системи за противовъздушна отбрана
Modernity Yellow Party - за жълтото като символ на свободата
Времето: Посрещаме юли с високи температури, но на места и с валежи
Алигаторски Алкатраз: Тръмп открива център за задържане на мигранти насред блата, пълни с едри влечуги