Британско-българската бизнес асоциация става Британско-българската търговска камара

 Британско-българската бизнес асоциация става Британско-българската търговска камара

От началото на 2025-та година Британско-българската бизнес асоциация приема името Британско-българска търговска камара (ББТК).

Този важен момент в развитието на организацията съвпада с 10-тата годишнина от създаването ѝ, която ще бъде отбелязана с богата програма от събития, срещи и търговски мисии през цялата година, съобщават от организацията.

„Името Британско-българска търговска камара отговаря на нашата зрялост, широкообхватна дейност и влияние сред бизнеса както в България, така и във Великобритания. Решени сме да продължаваме да изграждаме мостове между британски и български компании. Вярвам, че ни предстоят успешни и ползотворни години,“ каза Мирослава Костадинова, председател на ББТК.

През тази година ББТК подготвя серия от събития, с които да отпразнува своя десети рожден ден. Продължава и работата по предложения за промени в трудовото законодателство, които да подпомогнат ефективността на бизнеса, както и съвместни инициативи с другите търговски камари в България. В ход са и редица търговски мисии в различни сектори, целящи да създадат нови възможности за излизане на български компании на британския пазар, посочват от ББТК

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лидерът на опозицията в Турция: Събрани са над 25 млн. подписа в подкрепа на кандидатурата на Екрем Имамоглу за президент
На днешната дата, 14 декември. Имен ден празнуват Снежана, Снежа, Снежанка
Какво можем да научим за лидерството от шефовете на JP Morgan, Netflix и Nasdaq?
Археолози: Римската окупация е донесла нови болести в Британия
Беларус освободи Nобелов лауреат и опозиционери в замяна на облекчаване на санкции от САЩ
Андрей Бабиш отхвърли варианта Чехия да гарантира заем за Украйна
Шефът на Бундесбанк се е прицелил в председателския пост на ЕЦБ
Intel е близо до придобиване на стартъпа за AI чипове SambaNovaдо в сделка за 1,6 милиарда долара