Бизнес
Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Dell впечатли акционерите с ръст на печалбата от 144%

Бизнес
Обновена 12:07ч., 19.11.2010
Американската компютърна компания Dell изненада положително своите акционери съобщавайки им, че е постигнала финансови резултати доста над очакваното, съобщи „Форбс”.
В третото тримесечие на 2010 г. третият по-големина производител на компютри в света е реализирал нетна печалба от 822 млн. долара, което е с 485 млн. долара или 144% повече от същия период миналата година. Печалбата при акциите възлиза на 45 цента, което е с 13 цента повече от очакваното от пазарните анализатори.
В същото време приходите на Dell нарастват с 19% на годишна база до 15,4 млрд. долара. Най-силно са се увеличили приходите от корпоративни клиенти, които са 24% повече на годишна база.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Остава облачно, а сутринта и с валежи от дъжд
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.