Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|JP Morgan се споразумя с американските власти за $5,1 млрд.
Американският финансов гигант JP Morgan сключи най-голямото споразумение, правено от банка в САЩ. Той се договори с Федералната агенция за жилищно финансиране в Щатите да изплати $5,1 млрд. по обвинения, че е подвел ипотечните компании Fannie Mae и Freddie Mac по време на бума на пазара на недвижимости в САЩ преди кризата през 2008 г.
Очаква се и друго споразумение на JP Morgan с правосъдното министерство на САЩ, информира Би Би Си.
В изявление, банката посочва, че с това приключва най-голямото съдебно дело срещу нея, свързано с имотния балон в Америка. Тя беше обвинена, че е продавала рискови ипотеки и ценни книжа, прикривайки тяхната действителна стойност. JP Morgan пояснява в изявлението си, че споразумението се отнася до ценни книжа на приблизителна стойност $33,8, купени от Fannie Mae и Freddie Mac от нея, Bear Stearns и Washington Mutual между 2005 и 2007 г.
Fannie Mae и Freddie Mac са най-големите компании, предлагащи ипотечни кредити в САЩ. След кризата те получиха $187 млрд. от американските данъкоплатци, за да се спасят от финансов колапс. От тогава изплатиха $146 млрд. от заема си.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Петролът поевтинява, докато инвеститорите анализират споразумението между САЩ и Иран
Енергетика |Ройтерс: САЩ отлагат включването в черен списък на DeepSeek и повече от 100 фирми, определени като рискове за сигурността
Технологии |Европейският парламент ще гласува днес доклади за напредъка на седем кандидатки за членство в ЕС
ЕС |Времето: Слънчево и топло по морето, над планините ще правали
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Компании |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Времето: Слънчево и топло по морето, над планините ще правали
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Европейският парламент ще гласува днес доклади за напредъка на седем кандидатки за членство в ЕС
ЕС |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.