Moody's понижи с 2 степени кредитния рейтинг на Кипър

Moody's понижи с 2 степени кредитния рейтинг на Кипър

Международната рейтингова агенция Moody's свали с две степени суверенния кредитен рейтинг на Кипър от „Ва1” до „Ba3” с негативна перспектива. Основната причина е нарастващият риск за конкурентоспособността на кипърските банки на фона на неясния изход от парламентарните избори в Гърция тази неделя.

„Все по-голяма е вероятността Гърция да напусне еврозоната, което ще принуди правителството да увеличи обема на поддръжка за кипърските банки”, се посочва в официалното съобщение на агенцията.

На свой рeд друга рейтингова агенция Standard & Poor's оценява вероятността за излизане на Гърция от Еврозоната на 1:3, ако бъдещият кабинет откаже да продължи реформите, договорени с международните кредитори.

 

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Украйна ще внася втечнен природен газ от Гърция през предстсоящата зима
Васил Терзиев: Повишението в цените за паркиране е отлагано от 2016 г. и отразява реалната инфлация
Финландският президент Стуб: Малко вероятно е да има примирие в Украйна преди пролетта
Освободеният във Венецуела френски гражданин Камило Кастро се завръща у дома
Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
ДКСБТ отчита спад в цените на плодове, зеленчуци и основни храни у нас
Япония подготвя икономически пакет за над 17 трилиона йени
Зеленски благодари на гръцкия президент Тасулас за подкрепата на Гърция за Украйна в енергийната област