Moody’s понижи кредитния рейтинг на Словения

Moody’s понижи кредитния рейтинг на Словения

Рейтинговата агенция Moody’s понижи с една степен кредитния рейтинг на Словения от „Аа2” на „Аа3”, предават световните агенции.

Като основна причина за негативната корекция от агенцията посочват нарастващия риск от необходимостта за нова намеса на правителството в подкрепа на банковата система, която беше дестабилизирана от финансовата криза.

Освен това, агенцията прогнозира ново понижение на словенския кредитен рейтинг поради слабите перспективи за ръст на икономиката в средносрочен план.

В същото време според Moody’s увеличаващата се политическа несигурност поражда опасност за прилагането на плановете за бюджетна консолидация и структурните реформи, които са необходими, за да се предотврати увеличаването на държавния дълг.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
На днешната дата, 16 ноември. Имен ден празнува Матей
Защо „перфектно“ често е враг на „добро“?
Слънце и високи температури в края на уикенда
Останете близо до потенциалните клиенти въпреки тенденцията за дигитален детокс
Плаващо устройство превръща дъждовните капки в електричество
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
Зеленски обяви смени в ръководствата на ключови енергийни компании