Opel с награда за технология, гарантираща безопасно шофиране

Икономика

Системата Opel Eye донесе на едноименната германска автомобилна марка първата, присъждана досега награда за безопасност. Призът бе връчен на церемония в рамките на Международното автомобилно изложение Euro NCAP в Париж

Разположена между предното стъкло и централното огледало за обратно виждане, системата Opel Eye предупреждава водачите в случай, че автомобилът им неволно напусне лентата на движение. Тази функция е от животоспасяващо значение в случаите, когато шофьорът заспива зад волана.

Системата също така разпознава пътните знаци като по този начин подобрява сигурността на шофиране и може да предпази водачите от глоби за превишаване на скоростта.

Euro NCAP Advanced е нова система за награждаване на напредничави технологии за безопасност в автомобилната индустрия. Тя допълва съществуващата схема на Euro NCAP за оценка със звезди на сигурността на възрастните пътници, предпазването на пешеходците, безопасността на децата и системите, подпомагащи сигурността в автомобила.

Opel Eye се предлага за всички версии на Insignia и новата Astra, включително и за Astra Sports Tourer, която празнува световната си премиера в Париж.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Испания изпраща войски в анклава Сеута, след като хиляди мигранти го щурмуваха от Мароко
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Петролът поевтиня с над 2% поради ръст на доставките от Персийския залив
На днешната дата, 31 юли. Богородични Заговезни
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"