Samsung ще строи завод в Китай за $7 млрд.

Икономика

Samsung Electronics, най-големият производител на чипове с памет разкри плановете си да инвестира 7 млрд. долара за изграждането на завод в Китай.

Първоначално Samsung ще инвестира 2,3 млрд. долара в предприятието, което ще произвежда чипове за смартфони, таблети и MP3 плеъри, като ще увеличава инвестициите си постепенно. Фирмата търси начин да се включи в растащия и доходен китайски пазар. Samsung спечели одобрението на правителството за изграждане на централата по-рано тази година.

В официално изявление за BBC ръководството на компанията уточнява, че новото съоръжение ще помогне "бързо да се реагира на нарастващото търсене от клиентите и по-нататъшно засилване на конкурентоспособността в индустрията на чипове с памет".

Планира се заводът да започне производство до края на 2013 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Вътрешният министър: Има интересни имена, които са подпомагали прокурорския син да се укрива
Изненада: Чужденците в САЩ трябва да напуснат страната и да кандидатстват за „зелена карта“ от държавите си
Велико Търново обяви бедствено положение заради поройни дъждове, реките в региона критично се повишават
Учител №1 в света идва в България: Андрия Зафираку е гост на галавечер „Хоризонти 2026“
Зад оставката на шефа на разузнаването на САЩ: Търкания с ЦРУ или разногласия с Белия дом за Иран
Легендата на Формула 1 Ален Прост е с травма на главата след брутален въоръжен грабеж
След Велико Търново и Габровско: Реките излязоха от коритата си и в Ловешко /ОБНОВЕНА/
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum