Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|САЩ ремонитират тенис комплекса за US Open за 800 милиона долара

Американската тенис асоциация (USTA) обяви трансформация на стойност 800 милиона долара на комплекса на Откритото първенство на САЩ /US Open/, което ще бъде най-голямата инфраструктурна инвестиция в историята на съоръжението, пише Ройтерс, цитирана от БНР. Акцентът на проекта е основен ремонт на стадион "Артър Аш", наред с плановете за модерен център за играчите. Очаква се подобренията, които трябва да бъдат завършени до 2027 година, да се проведат на три етапа, за да се избегне прекъсването на турнира от Големия шлем през 2025-а и 2026 година.
Подобренията на "Артър Аш" включват нов главен вход, 2000 нови места и луксозни апартаменти, както и ремонти на търговските площи и заведенията за хранене. И в момента стадионът е най-големият в света за тенис с капацитет за 23 700 зрители. Двуетажният център за тенисистите, на стойност 250 милиона долара, ще бъде изцяло самостоятелно финансиран от USTA.
Новото съоръжение ще включва фитнес зони на закрито и открито, просторни съблекални и салони, обещаващи "спа преживяване", както и такива за хранене на закрито и ново, специално кафене. Главният изпълнителен директор на USTA Лю Шер коментира, че подобренията ще подобрят преживяването както за спортистите, така и за феновете. "Този проект ни позволява да поддържаме най-великата сцена в тениса – стадион "Артър Аш", който е построен преди повече от 25 години, и да го модернизираме по начин, който ще го подготви за следващите 25 години", коментира Шер.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.