Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Устойчив ръст по всички основни показатели отчита A1 за третото тримесечие
Устойчив ръст по всички основни бизнес показатели и стабилно увеличение на приходите както във фиксирания, така и в мобилния сегмент показват финансовите резултати за третото тримесечие на А1 България, които телекомът обяви днес.
Общите приходи на компанията се увеличават с 14,1% до 165,3 млн. евро спрямо същия период на 2021 година. 5,3 млн. евро от увеличението се дължат на придобиването на един от най-големите български системни интегратори СТЕМО, като сделката се очертава да бъде една от най-големите за тази година на пазара за сливания и придобивания у нас.
Приходите от услуги нарастват с 12% до 127,6 млн. евро. Оперативните разходи също нарастват най-вече поради почти двойно по-високите разходи за електроенергия, разходи за лицензи, съдържание и придобиването на СТЕМО. Като резултат от ръста на приходите от услуги и доброто управление на разходите, печалбата преди данъци, такси, лихви и амортизация (EBITDA) се увеличава с 11 млн. евро или с 19,4% до общо 67,9 млн. евро, като СТЕМО допринася с 0,4 млн. евро.
Повишението на приходите от услуги се дължи на ръст на фиксирания и мобилния сегмент, както и на ICT бизнес услугите на А1. Дигиталните бизнес решения отчитат силни резултати, постигнати основно благодарение на услугите за киберсигурност и системна интеграция, IoT и IT решения.
Фиксираните услуги продължават да растат и през това тримесечие с увеличение от 18,1% до 44,8 млн. евро, най-вече поради търсенето на фиксиран интернет с по-високи скорости и увеличение на клиентска база. Общият брой клиенти на фиксирани услуги нараства с 5,1% до 1,158.9 хил., а най-голямо е увеличението при клиентите на ТВ услуги – 7,6%.
През третото тримесечие А1 България отново има стабилно представяне в мобилния сегмент благодарение на инвестициите в разширяване на покритието на 5G ULTRA мрежата на телекома, която вече обхваща почти всички населени места с над 3 000 човека население и предлага гигабитови скорости на потребителите. Търсенето на плановете с включени безкрайни минути и мегабайти Unlimited и домашният интернет през мобилна мрежа Net Box са основните фактори за увеличението на приходите от 8,9% до 82,8 млн. евро. Приходите от устройства също се увеличават – с 14,4%, като достигат 33,9 млн. евро.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |Австрия отвори полицейски участък в родния дом на Хитлер в град Браунау
Свят |Мениджърът на „Саутхемптън“ е обвинен в шпионаж в полза на съперниците
Спорт |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.