Visa ще конкурира PayPal с нова услуга

Икономика

Visa планира пускането на нова услуга в САЩ, която ще позволи на потребителите да си изпращат директно пари помежду си. Услугата ще бъде пряк конкурент на компанията PayPal, съобщава сайтът techcrunch.com.

Клиентите й ще могат да превеждат средства директно към други клиенти, като попълнят номера на картата, имейл адреса или мобилния телефон в дигитален формуляр.

Visa е сключила сделка с две компании за разплащания Fiserv и CashEdge, чрез които да реализира новата услуга в рамките на 6 месеца. Все още няма информация, дали компанията ще предложи услугата си самостоятелно на по-късен етап.

PayPal предлага същата услуга от години без да налага на потребителите ограничение за банката, с която работят. За да се ползва услугата PayPal, човек трябва предварително да се регистрира. „Като лидер в сферата на онлайн разплащанията за последните 12 години, PayPal има съществени предимства, които вярваме, че ни позиционират пред нашите конкуренти”, коментира говорителят на компанията. „PayPal свързва 57 финансови мрежи и 15 хил. банки на 190 пазара”, добави той.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Китай започна двудневни учения в Тайванския проток