АЕЦ „Белене” замразена за три месеца

АЕЦ „Белене” замразена за три месеца

Всички дейности по строителството на АЕЦ „Белене” ще бъдат отложени за три месеца. За това се договориха страните по проекта - Националната електрическа компания и руската "Атомстройекспорт”. Те подписаха споразумение, чрез което удължиха действието на досегашните договорки до 30 юни, 2011 г. С документите се стопира и изграждането на оборудването, което още не е започнало.

Отлагането на проекта е с цел да се осигури време за нови експертизи, които ще бъдат извършени от европейски ядрени специалисти по сеизмология и радиационна безопасност, за да бъдат уточнени допълнителни условия за безопасността на централата.

Ако бъдат формулирани нови изисквания за безопасност – от международни, европейски или български органи, двете страни по проекта ще положат всички усилия те да бъдат изпълнени, уточниха от НЕК.

 

 

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Имейлът не е мъртъв — но вашата стратегия може би е. Ето как да я съживите
Тази нощ преминаваме към зимно часово време
Япония вдигна изтребители, след като руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Японско море
Тръмп: Китай може да помогне на САЩ в отношенията с Русия
Канцлерът Мерц очаква САЩ да освободят германското подразделение на „Роснефт“ от санкции
На фокус следващите седем дни: Избори в Аржентина, отчети от „Великолепната седморка" и заседания на Фед и ЕЦБ
Как успешните лидери се изправят на крака след провал
Започва плановият годишен ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй"