Американските банкови гиганти със скок в печалбите

Икономика

Мегабанките на САЩ JP Morgan и Wells Fargo отчетоха значителен ръст на печалбите във второто тримесечие на тази година, спрямо същия период на миналата.

JP Morgan е спечелила рекордните 6,5 млрд. долара от април до юни, което е с 31% повече на годишна база, информира Би Би Си. Най-големият снабдител на ипотечни кредити в Щатите Wells Fargo пък е повишила печалбите си с 20 на сто, до 5,27 млрд. Лошите заеми в страната са паднали с 64%, достигайки 652 млн. долара.

Американската икономика показва отчетливи сигнали за възстановяване. US потребителите и малкият бизнес обаче остават предпазливи в поведението си след кризата.

Стабилността на икономиката на Америка е ключов проблем, към който се очаква всички да отправят поглед, когато Федералният резерв на САЩ спре масивната си програма за изкупуване на акции.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Digital age: Защита с лазерен лъч, мостове от дърво и еспресо с ултразвук
Звездите за бизнеса от 13 до 19 юли: Нови стратегии и нестандартни решения
Дългът на големите ИИ компании достигна 350 млрд. долара и Европа скоро ще почувства последиците от това
Лесна стратегия, която ще ви помогне да изгладите търканията с колега
Зеленски сменя премиера Юлия Свириденко
На днешната дата, 13 юли. Рождениците днес
Китай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
Столична община: Твърдо сме решени да възстановим сградата на минералната баня в „Горна баня“
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол