Бизнесът към политиците: Спрете със скандалите, работете за икономиката!

 Бизнесът към политиците: Спрете със скандалите, работете за икономиката!

Българската икономика има нужда от спокойна среда и следване на приоритети. Това заяви председателят на Конфедерацията на работодателите и индустриалците (КРИБ) Огнян Донев на съвместна пресконференция с ръководството на Българската стопанска камара и работодателски организации. Всички те призоваха да бъдат прекратени политическите скандали и да се обърне внимание на икономиката.

Изказването ми е породено от изнервената ситуация в последните седмици, в която икономическите въпроси не са на дневен ред, поясни Донев.

Ако икономиката не бъде управлявана, тя ще започне да поражда скандали, предупреди и председателят на Българската стопанска камара Божидар Данев.

Представителите на бизнеса очертаха главните приоритети, за страната, които тази година трябва да са на фокус - изпълнението на антикризисните мерки, темповете на усвояване на еврофондовете, разплащанията на държавата с бизнеса, както и дали ще бъдат продължени реформите в администрацията, здравеопазването и пенсионната система.

Тази година ще бъде годината на фалитите, ще фалират фирми с разклатено икономическо здраве, прогнозира председателят на КРИБ Огнян Донев.

Той публично обяви и предложението на КРИБ всички аптеки в страната също да бъдат свързани с единната система на НАП, по почина с бензиностанциите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Нов транспортен коридор през Гърция, България и Румъния ще свръзва Егейско и Черно море
Русия удари с дронове детска градина в Харков
Приватизация на войната: Глобалният бизнес с наемници процъфтява
„Кръстниците на AI“ и публични личности настояват за спиране на развитието на изкуствения суперинтелект
Kaufland представи нова продуктова линия свежа риба и морски дарове със сертификат TÜV AUSTRIA
Президентът наложи вето на част от измененията в Закона за специалните разузнавателни средства
Coca-Cola HBC купува 75% дял в африканския си конкурент
Понижения на фондовите борси в Европа на фона на разочароващи корпоративни отчети*