Гърция се готви за по-голяма рецесия

Икономика

Рецесията в Гърция през настоящата година по всяка вероятност ще е по-голяма от първоначалните разчети, сочат официални данни. Заместник-министърът на финансите Христос Стаикурас призна пред парламента, че рецесията най-вероятно ще бъде повече от 6,5%. Освен това управляващите очакват дефицитът да достигне 6,6% от БВП или 13,3 млрд, пишат местните медии.

В същото време данните на националната статистическа служба на Гърция сочат мрачна картина за постъпленията в държавната хазна. За периода януари-септември 2012 г. приходите са намалели с 1,3 млрд. евро в сравнение с първите девет месеца на 2011 г.

Всички тези новини идват в момент, когато Атина се бори да избегне фалита, чрез въвеждане на допълнителни ограничения в размер на над 13 млрд. евро. Именно това е условието, което международните кредитори поставиха на коалициооното гръцко правителство, за да отпуснат поредния транш от помощта в размер на над 31 млрд. евро. ЕС, ЕЦБ и МВФ дадоха до 18 октомври краен срок за постигане на споразумение за въвеждане на драконовите мерки.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Четири правила за контрол на емоциите от школата на стоиците
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
"Файненшъл таймс": Петролният пазар е пред повратна точка пред силно повишение на цените
След кризисния в Смолян: Няма бедстващи хора, застрашени сгради и хотели в Пампорово от свлачището
Италианският град Ливорно въвежда глоби за непочистена урина от домашни любимци
Задава се най-дългото слънчево затъмнение на XXI в.: На 2 август 2027 г. Слънцето ще изчезне за 6 мин. и 23 сек.
КНСБ пусна първия в Европа синдикален AI, който ще отговаря на въпроси за доходите
След видео: Милиардери от Ню Йорк негодуват срещу кмета и данъка за свръхбогатите