Задава се среща на върха между шефовете на Apple и Samsung

Икономика

Мирни преговори на най-високо ниво може да сложат край на патентната война между Apple и Samsung . Те ще се водят от шефовете на двете корпорации Тим Кук и Куон О-Хюн с участието на юридическите екипи на двете страни.

В началото на тази седмица адвокати на двете компании вече са провели двустранна среща за подготвяне на почвата, уточнява „Ройтерс”. До момента нито една от двете страни не разкрива плановете за прекратяване на съдебните битки между конкурентите. Засега е ясно само, че преговорите на високо ниво трябва да се състоят до 19 февруари.

Да припомним: Apple и Samsung се съдят взаимно и едновременно в няколко страни, като са завели многочислени искове помежду си за нарушения на редица патенти. През март, в САЩ трява да започнат поредните изслушвания по искове, в които Apple обвинява в нарушения Samsung.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Парламентът одобри и на второ четене вдигането на тавана на дълга
Математика с контекст: защо новият формат на НВО залага на природните науки
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
САЩ вдигнаха морската блокада на Иран. Моджтаба Хаменей заяви, че Тръмп е сключил сделка „от отчаяние“
Десет години по-късно: Брекзит е коствал 6% от икономиката на Обединеното кралство
Зеленски: Най-добрият начин да се гарантира бъдещето на Европа е с ускорено членство на Украйна в ЕС
На днешната дата, 19 юни. Рождениците днес