Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Икономиката на Германия нарасна с 0,5%
Икономиката на Германия през третото тримесечие е нараснала с 0,5% в сравнение с предходните три месеца. На годишна база БВП на най-голямата европейска икономика се е увеличил с 2,5%. Това показват данни на германската Федерална статистическа служба, цитирани от световните медии.
Едновременно с това данните за икономиката през второто тримесечие бяха коригирани нагоре до ръст от 3%.
Добрият резултат се дължи на съживяването на потреблението в страната. Стабилното търсене на вътрешния пазар, изразено чрез разходите, които домакинствата правят, е поддържало темпа на развитие на икономиката, посочват от статистическата служба. Освен това се отчита подобряване на резултатите на машиностроителите и производителите на индустриално оборудване, които се радват на повече поръчки.
Днес бяха оповестени и данните за френската икономика. Според тях БВП на страната се е увеличил с 0,4% през третото тримесечие, което повече от прогнозираните 0,3%.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Председателят на ЕСО: Ядрената енергетика преживява своя ренесанс в Европа
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Из записките на служителя
Маркетинг | Advertorial |Без наш университет сред първите 500 висши училища в света
Общество | Advertorial |ТИР кара с бясна скорост в насрещното на „Тракия”
Общество |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.