Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Икономическият подем в Германия се е забавил значително през 2012 г.

Икономиката на Германия е отчела ръст от 0,7% през 2012 г., показват данни на федералната статистическа служба Destatis. Икономическият растеж в най-голямата икономика на Европа се е забавил в сравнение с ръста от 3% през 2011 г. и 4,2% през 2010 г., но е устоял на дълговата криза и рецесията, обхванала голяма част от Европа, коментира „Франс прес“. През четвъртото тримесечие на 2012 г. БВП на страната се е свил с 0,5%.
„Като цяло, германската икономика се оказа много силна. Въпреки европейската икономическа криза, БВП се е увеличил с 0,7%”, съобщи на пресконференция президентът на Destatis - Родерих Егелер. По думите му като цяло, германската икономика се е справила по-зле през втората половина на 2012 г.
През миналата година бюджетният излишък на Германия бе в размер на 2,2 млрд. евро, или 0,1% от БВП. Износът за цялата 2012 г. се е увеличил с 4,1%, а вносът – с 2,3%. Потребителските, и правителствените разходи са се увеличили през миналата година съответно 0,8% и 1%.
Междувременно германското правителство обяви, че очаква през тази година среден икономически растеж от около 0,5%. Безработицата през тази година ще бъде почти на нивото от предходната година и ще се увеличи съвсем леко с около 60 хил. души.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пазарите в САЩ тръгват нагоре, след като Тръмп охлади напрежението с Китай
Икономика |Астрономи са заснели за първи път две черни дупки, които се въртят една около друга
Любопитно |САЩ призовават Китай да освободи 30 лидери на влиятелна нелегална църква
Свят |СЗО: Бързо нараства антибиотичната резистентност в света
Наука и Здраве |Мозъчният тръст Bruegel: Европа е купила от САЩ оръжия за рекордните 76 милиарда долара през 2024 г.
Бизнес |Интроверт или екстроверт? Какво ще кажете за отроверт?
Техники за успех |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 13 до 19 октомври
Хороскоп |Владимир Путин въведе мораториум върху държавните субсидии за горива до май 2026 г.
Свят |ДПС-Ново начало печели изборите за общински съветници в Пазарджик
България | Общество |Плащат ли богатите достатъчно високи данъци?
Икономика |Светът на парите: Доминацията на дигиталния долар е зов за събуждане в еврозоната
Финанси |Все повече домакинства в Нидерландия разполагат с активи над 1 милион евро
Икономика |Франция има ново правителство
Политика |

Коментари
Няма въведени кометари.