Нови стачки блокират Гърция днес

Икономика

Днес големите градове на Гърция отново ще бъдат блокирани от протестиращи срещу строгите ограничения на разходите от страна на правителството с цел да си гарантира следващия транш от заема, спасяващ страната от банкрут на стойност 8 млрд. евро.

Държавни служители блокираха няколко министерства, като учителите и общинските служители са напуснали работните си места, а ключова рафинерия започна протестно прекратяване на работа преди всеобщата стачка на 19 октомври, съобщи „Франс прес“.

По-късно през седмицата са насрочени стачки на работниците в болниците и надзирателите в затворите, а данъчните и банкови служители ще се мобилизират следващата седмица.

Държавните служители протестират срещу съкращаването на заплатите им и плановете на правителството да пусне най-малко 30 000 души в неплатен отпуск, докато страната се бори да овладее бюджетен дефицит, който надхвърля петкратно наложения от ЕС таван.

Междувременно председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу призова всички страни от ЕС да помогнат за спасяването на Гърция колкото могат, като това важи и за държавите, които не са част от еврозоната.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Спрете да гоните "вайръл" победи!
На днешната дата, 3 май. Рождениците днес