Олимпиадата носи загуби на бизнеса в Лондон

Олимпиадата носи загуби на бизнеса в Лондон

Олимпийските игри превръщат Централен Лондон в „град призрак“, тъй като посетителите, които обикновено се тълпят в магазините, хотелите и театрите на британската столица, сега са другаде. Тази тенденция поражда съмнения в очакванията за краткосрочния икономически стимул, предоставен от игрите.

Игрите са привлекли в Лондон 100 хил. чуждестранни посетители, което е повече спрямо предишните олимпийски игри. Това обаче е и много по-малко от 300 хил. чуждестранни туристи, които се очакват обикновено за година. Театрите са сред секторите, които страдат най-силно от по-празните улици.

Силно намаляване на посетителите отчитат и най-добрите музеи в Лондон, съобщава БТА. Специалисти посочват, че през последните две седмици броят на закупените билети се е понижил с 30-35%.

Загуби понасят и хотелите, които заради по-слабото търсене са понижили цените с около 25 на сто за периода на олимпиадата.

Според данни на медиите само в един район печалбите на собствениците на развлекателни заведения нарастват според очакванията - източната част на Лондон, където е Олимпийският парк.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Топ 5 бизнес книги, изисквани за прочит от Харвардския университет
Посланието на европейските лидери към Тръмп: Подкрепата за мира означава подкрепа за Украйна
Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Reuters: Разговорите между Путин и Зеленски може да се проведат в Унгария
Хамас е приела споразумението за прекратяване на огъня в Газа
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области в страната
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите