Отлагат увеличението на минималната работна заплата?

Отлагат увеличението на минималната работна заплата?

Минималната работна заплата е по-вероятно да бъде увеличена от 1 януари 2014 г., отколкото от 1 октомври тази година. Това заяви пред „Фокус” социалният министър Хасан Адемов.

По думите му въпросът ще бъде поставен за разглеждане на Националния съвет за тристранно сътрудничество, уточни министърът.

„Без да бъде обсъден на ниво социални партньори, без да се направи оценка на въздействието от работодатели, от синдикати и от всички останали, трудно можем към днешна дата да говорим за категорично решение, но този въпрос ще бъде поставен за разглеждане в Националния съвет за тристранно сътрудничество. Вероятността минималната работна заплата да бъде увеличена изглежда по-реалистична от 1 януари 2014 година, когато в рамките на новия бюджет ще бъдат разчетени необходимите средства”, обясни Адемов.

Министър Хасан Адемов обоснова тази прогноза с рамките на Бюджет 2013, който по думите му има проблеми в приходната част, както и с договорени, но невключени в разходната част плащания.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей