Пиер Карден продава бизнеса си

Икономика

Френската модна икона Пиер Карден е готов да продаде бизнеса си срещу 1 млрд. евро. Това съобщи лично дизайнерът в интервю за „Уолстрийт джърнъл”.

„Искам да го продам сега. Знам, че след няколко години няма да съм тук, а бизнесът трябва да продължи”, казва 88-годишният Карден. В текст към интервюто се отбелязва, че банките оценяват модната му империя, основана през 1949 г., на 200 млн. евро, макар финансовата информация за нея да е оскъдна. Като проницателен бизнесмен и дизайнер-новатор, Карден притежава около 600 лиценза по цял свят.

Пиер Карден, който няма наследници, заяви, че би желал след продажбата да остане в компанията като творчески директор. Той вярва, че това би било от интерес за купувача и за имиджа на марката.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Парламентът одобри и на второ четене вдигането на тавана на дълга
Математика с контекст: защо новият формат на НВО залага на природните науки
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
САЩ вдигнаха морската блокада на Иран. Моджтаба Хаменей заяви, че Тръмп е сключил сделка „от отчаяние“
Десет години по-късно: Брекзит е коствал 6% от икономиката на Обединеното кралство
Зеленски: Най-добрият начин да се гарантира бъдещето на Европа е с ускорено членство на Украйна в ЕС
На днешната дата, 19 юни. Рождениците днес