Сделка създава една от най-големите фирми за бельо в света

Икономика

Американският производител на бельо HanesBrands ще купи френския си конкурент DBApparel за 400 милиона евро, с което ще се сдобие с правото да продава световноизвестните марки Wonderbra и Playtex глобално.

Двете компании по-рано бяха собственост на DB Apparel, докато едната от тях не бе продадена през 2006 г. и Hanes беше отделена. В момента DB Apparel има право да продава марките в Европа, а Hanes държи правата за Азия и САЩ.

Сделката ще доведе до формирането на една от най-големите фирми за бельо в света. „Ще можем да обединим отново две страхотни компании, за да създадем значителен растеж“, коментира председателят на Hanes и неин изпълнителен директор Ричард Нол. Той посочи, че след три до четири години, когато всички ползи от сливането станат реалност, по план Hanes, трябва да печели 875 млн. долара годишно от продажби. DB Apparel продава бельо в 16 страни, основно в западна и централна Европа.

Предстои сливането да бъде одобрено от европейските и френските регулатори.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Съоснователят Anthropic призова за външен контрол върху изкуствения интелект
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Най-малко 120 училищни директори в испанската област Валенсия подадоха оставки
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Звездите за бизнеса от 25 до 31 май: Време за бързи решения и повече динамика
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
Плажовете на Халкидики премахват практиката чадър и шезлонг срещу едно кафе
Четири нови метровлака ще се движат в столичното метро по линии 1,2 и 4