Спад на продажбите на нови коли в Европа и през ноември

Спад на продажбите на нови коли в Европа и през ноември

Ноември е поредния месец от годината в който продажбите на нови коли в Европа спадат. Миналия месец са били регистрирани общо 1,07 млн. автомобила, което представлява спад от 7,1% на годишна база. Това показват данни на Европейската асоциация на производителите на автомобили, цитирани от „Ройтерс”.  От началото на годината продажбите отчитат спад от 5,7% на годишна база.

Постоянната тенденция на спад се наблюдава от юни насам, когато в повечето европейски държави бяха спрени правителствените субсидии за нови коли.

През месеца като цяло намалението се дължи на крехкото икономическо състояние в Европа и проблемите с дълга в редица страни от еврозоната.

През ноември значително са спаднали продажбите на Toyota Motor – с 21,8%, Renault - с 12,5% и Volkswagen – с 5,9%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Желязков: В атаките срещу приемането на еврото имаме данни за руско участие
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Близо 4000 служители на НАСА избират да напуснат Aгенциятa