Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Стойнев ще мести търговски аташета от Европа в Азия
Български търговски представители ще бъдат изтегляни от Европа и пренасочвани в Азия. Такива намерения сподели министърът на икономиката, енергетиката и туризма Драгомир Стойнев в предаването „Факторът Кошлуков” по ТВ7.
Според него подобна стратегия ще е печеливша, тъй като статистиката показва увеличаване на износа с 5%, на стокообмена – с 4%, а дефицитът по търговското салдо на България от началото на управлението на правителството "Орешарски" е намалял с приблизително 13%. Той уточни, че принос за положителните данни имат най-вече търговските взаимоотношения с Виетнам, Обединените арабски емирства, Катар, бившите държави от съветския блок, Азербайджан и Узбекистан.
Икономиката тръгва, категоричен бе още министър в коментара си за ситуацията в страната. Стабилността ни бе потвърдена от последните оценки на рейтинговите агенции „Фич” и „Стандард енд пуурс”, добави Стойнев. По думите му се наблюдава и повишаване на интерес от страна на чуждестранни инвеститори. Като конкретни примери в това отношение той посочи германската фирма „Бер-Хелла Термоконтрол”, която възнамерява да отвори завод за автомобилостроене до Божурище. Японската фирма „Язаки” пък смята да прави трета фабрика в България.
Големи инвестиции в областта на автомобилостроенето се очакват и в Северозападна България, наблюдава се интерес в това отношение към индустриалната зона във Видин, която е близо до новия „Дунав мост” 2, отбеляза още Стойнев.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цените на петрола се повишиха, след като САЩ нанесоха нови удари по Иран
Енергетика |„Няма магическа пръчка“ за справяне с високите цени, каза шефът на Фед, след като запази лихвите без промяна
Икономика |Саудитска Арабия се опитва да създаде международна коалиция за защита на корабоплаването в Червено море
Свят |Времето: Слънчево и ветровито
България |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Времето: Слънчево и ветровито
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингСтарите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
БългарияФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.