Фотогалерия: На разходка в новия дом на „Кока-Кола” в Лондон

Икономика

Британското дизайнерско студио „Мори Смит” изработи за „Кока-Кола” интериора на новата й централа в Лондон.

Сградата се намира на улица „Уимпол” в града, разказва Designtaxi. Тя е четириетажна, с обща площ от 6000 кв. м. за ползване от компанията. Офисът включва тераса на покрива й, кафене за служителите, стаи за срещи и модерно обзавеждане за работа на бюро.

Голямо лого на „Кока-Кола”, изрисувано върху тухлена стена, посреща постителите на входа. Осветлението е изработено от британския дизайнер Стюарт Хайгарт. Той създава светлинна инсталация с формата на комета, съставена от 80 000 акрилни парчета, наподобяващи лед и разположени около ултрафини жици за електричество, висящи от втория етаж.

Централно място в офиса заема и инсталация, създадена от дизайнерското студио в лондон Acrylicize. Тя се нарича „Стена на наследството”. В нея се включват архивни свидетелства, разказващи за миналото и традициите на „Кока-Кола”, която се гордее с популярността си по света и с десетилетния си бизнес.

Освен това интериорът е украсен с винтидж плакати и предмети. Според „Мори Смит” ретро интериорът е в знак на почит към мястото на „Кока-Кола” в съвременната попкултура.

В сградата могат да работят до 300 служители. Тя отговаря на европейските екологични стандарти за спестяване на енергия и ефективно разходване на вода.

Ето как изглежда новият дом на „Кока-Кола” в Лондон.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
AI ще поеме 95% от финансовите задачи, а хората ще вземат решенията
Времето: Ветровито и слънчево, но следобед ще се заоблачи
На днешната дата, 14 юли. Рождениците днес
Радев: Правим всичко възможно да свалим дефицита до приемлива норма
Sprite обединява фенове и експерти в обсъждането на най-големите хитове на хип-хопа
Петролът поскъпва, тъй като САЩ и Иран засилват атаките си в района на Ормузкия проток
Китай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“