24-годишен българин иска да купи летище Горна Оряховица

24-годишен българин иска да купи летище Горна Оряховица

Френската строителна фирма “Данистрой” е депозирала писмо за намерения в Министерството на транспорта за концесията на Летище – Горна Оряховица, съобщи вестник „Янтра днес“, като цитира няколко независими свои източника. За проявения интерес миналата седмица е било уведомено и ръководството на летището.

“Данистрой” е собственост на 24-годишния пловдивчанин Даниел Димов, който от дете живее във Франция и развива строителен бизнес.

Планът предвижда рехабилитация на пистата и оборудване с нова авиотехника, както и постояването на специален VIP терминал. Обмисля се и изграждане на технически център за частни самолети от типа Cessna, Embraer, Bombardier, частно училище за пилоти и за подготовка на парашутисти.

Предвижда се инвестицията да надхвърли 4 млн. лв.

През март 2011 г. кабинетът взе решение за откриване на процедура по концесионирането на летище Горна Оряховица, с площ от 2115 дка за 25 г. Пред бъдещия собственик бяха поставени условия да има основен капитал не по-малко от 1 млн. евро, а балансовата стойност на активите му да не е под 5 млн. евро.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 5 февруари. Имен ден празнуват Агата, Добрин, Добринка, Добри
Да се увеличи месечната необлагаема сума за ваучерите за храна настояват от бранша
Тръмп иска САЩ да поемат контрола над Газа и да я превърнат в „Ривиера на Близкия изток“
Зеленски каза, че би се съгласил на директни преговори с Путин
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Премиерът нареди превантивни полицейски акции на пътя заради влизането ни в Шенген
Премиерът: Ще внесем бюджет на стабилизирането на публичните финанси
Как да станем добри лидери: Уроците, на които само лошите мениджъри могат да ви научат