ПП-ДБ приемат поканата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов за среща

Общество

„Уважаеми колеги от ГЕРБ, приемаме поканата за среща. След седем парламентарни избора диалогът между първите две политически сили е необходимата отговорност към българските граждани. Това пишат на страницата си във Фейсбук от формацията. Считаме, че конструктивният разговор за освобождаване на институциите (особено прокуратурата и антикорупционната комисия) от влиянието на г-н Пеевски е ключов за излизане от политическата криза. Предлагаме срещата да се проведе в публичен формат, с участието на лидерите", пишат още от ръководството на ПП-ДБ, съобщи БНТ.

По-рано днес стана ясно, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е изпратил писмо до ПП-ДБ с предложение за излизане от политическата криза и покана за среща. Според източници на БНТ, поканата е подписана лично от Борисов.

По-рано неофициална информация, сочеше, че е имало идея е лидерът на ДСБ Атанас Атанасов да бъде избран за председател на 51-вото НС, а начело на бъдещо редовно правителство да застане представител на ГЕРБ - лидерът Борисов, съобщи БНР. Тази информация е била потвърдена за БНР от партийните централи.

Часове по рано предложението пред БНТ коментира и Богдан Богданов от ПП-ДБ. "Тази оферта от ГЕРБ е още един признак, че ГЕРБ правителството не иска да правят“, каза Богдан Богданов. Според него единственото, което искат ГЕРБ, е ситуацията в момента на тази мъгла да продължи. „Искам да кажа, че Борисов няма как да е премиер. Ние това сме го заявили не един или два пъти. Гледайте ги нещата комплексно. Ние не сме тук за едни постове. Ние го показахме, ние оттеглихме нашия кандидат за председател на Народното събрание. Ние сме тук да се свърши една конкретна работа и ние сме казали точно какво трябва да се свърши“, каза Богданов пред медията.

„Има декларация, която ние сме дали на Борисов и той вече седмици наред се ослушва и не подписва такава декларация. Не поема ангажимент, публичен, че той може да се отдели от Пеевски, че той може да заложи приоритети за България, които ще се борят с корупцията. Но ние не очакваме той да го направи. Няма как периодите, в които ние имаме една от най-тежките корупции в България, тогава водени от Борисов, ние да очакваме, че сега той толкова бързо ще направи завой и ще имаме една работеща съдебна система, ще имаме една работеща прокуратура, комисия за противодействие на корупцията“, каза Богданов в предаването „Денят започва“ по повод на предложението. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Звездите за бизнеса от 6 до 12 юли: Тази седмица няма да възнагради най-бързите, а най-внимателните
Ще ни следят с камери в таксито
На днешната дата, 6 юли. Световен ден на целувката
Археолози откриха непокътнат град на маите в биосферния резерват Калакмул
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев