Буяр Османи: РСМ ще се погрижи да има нулева толерантност за насилието

Буяр Османи: РСМ ще се погрижи да има нулева толерантност за насилието

Република Северна Македония ще се погрижи да има нулева толерантност за насилието като отговор на който и да е проблем, а най-малко на междуетническия живот. Това каза пред журналисти външният министър на Република Северна Македония Буяр Османи, който, заедно със служебния министър на външните работи на България Николай Милков, посетиха Християн Пендиков във Военномедицинската академия.

Секретарят на организацията „Цар Борис III“ в Охрид Християн Пендиков пострада тежко след физическо нападение и побой над него на 19 януари.

Силно осъждам нападението на моя съгражданин Християн в Охрид. Току що имахме възможност с моя колега Николай Милков, да го посетим и да разговаряме с него, с неговото семейство и да му пожелаем бързо оздравяване, каза Османи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
България е втора по ръст на цените на пакетните почивки в ЕС през август на годишна база
На фокус следващата седмица: Финално тримесечие
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
Борисов: От пиедестала на държавен глава Радев се занимава с един депутат като мен
Победа: България отива на финал на световното първенство по волейбол
Секретни документи: Русия ще обучава и екипира елитни китайски военни от спецчастите
ЕК: България може временно да бъде лишена от средства по втория транш от ПВУ ​