Цените на основните плодове и зеленчуци, предлагани на тържищата в страната, са паднали леко
Оперативен анализ на Министерството на земеделието показва, че през последната седмица се отчита лек спад на цените (между 2 и 12%) на основните плодове и зеленчуци, предлагани на тържищата в страната. По-конкретно поевтиняват ябълките, доматите, зелето и краставиците. Ръст в цената има само при картофите.
Експерите смятат, че това се дължи на наближаването на летния сезон и излизането на пазара на българска реколта.
Оранжерийните краставици, които преди седмица отбелязаха рекордни цени, вече се търгуват за 2,57 лева за килограм, което е с 30 на сто по скъпо спрямо същият период на миналата година, но е с 12 процента по-малко спрямо миналата седмица.
Оранжерийните домати са на цена 3,88 лева. Това е със 7 процента по малко спрямо миналата седмица, но пък е с 87 на сто повече спрямо миналата година.
Зелето е единственият зеленчук, който тази година се търгува на по-ниска цена спрямо миналогодишната, отбелязва статистиката. Очаква се тенденцията към спад в цените на плодовете и зеленчуците да продължи.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
КЗК глоби дружество за възпрепятстване на проверка по разследване за картел
Политика |Милиони гледаха изтекло копие на „Одисея“ в X
Любопитно |Албания отчита ръст на чуждестранните туристи през първото полугодие
Свят |Връзки с руска букмейкърска компания отрязаха пътя на Андреа Пирло за национален селекционер на Италия
Спорт |Румъния може да поиска консултации по чл. 4 в НАТО заради инцидентите с дронове
Свят |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
На днешната дата |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
ОбществоВръх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
ЛюбопитноADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.