Главният секретар на МВР се срещна с офицерите от спецслужбите на САЩ към посолството в София

Общество

Главният секретар на МВР се срещна с офицери за връзка на американските правоприлагащи агенции, представени в посолството на САЩ , съобщиха от пресцентъра на МВР.

Срещата с офицерите на ФБР, ДЕА, Сикрет сървис, Службата на САЩ за митническа и гранична охрана и офиса на регионалния офицер по сигурността се проведе по инициатива на главен комисар Живко Коцев. Разговорите предоставиха възможност за обсъждане на актуалните аспекти на сътрудничеството в областта на сигурността и вътрешните работи. В хода на срещата бяха набелязани дейности за задълбочаване на взаимодействието в приоритетни за двете страни области като обмен на информация, борба с тероризма и организираната престъпност, противодействие на трафика на хора, защита на правата върху интелектуалната собственост, киберсигурност и др.

Партньорите от посолството откроиха дългогодишното ползотворно сътрудничество с МВР, довело до реализирането на редица успешни съвместни операции за противодействие на организираната престъпност.

Американската страна потвърди готовността си да продължи да оказва последователна подкрепа на българските правоприлагащи органи, включително посредством обучения и техническа помощ.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ferrari пуска на търг първия си електрически автомобил за 1,1 милиона долара
На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
Времето: Силен вятър от запад носи дъжд и захлаждане
Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Без скъпите бижута: Галерия „Аполон“ в Лувъра отново отвори врати след обира през есента
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum