Гръцки фермери заплашват с блокади на пътищата към България
Гръцки фермери заплашват с блокади на пътища, които може да създадат проблеми и за пътуващите от България в тези райони.
Днес фермерите от област Еврос са планирали първия си протест в село Кастаниес. В четвъртък фермерите от Кардица ще организират и първата блокада в Северна Гърция. Очакват се решенията на фермерите от Лариса и Яница, а земеделците от Пела вече обявиха, че ще участват в протестите. "От четвъртък следващата седмица излизаме с тракторите по пътищата", съобщиха фермерите след национална среща в Лариса, предаде БНР.
Във всеки аграрен район ще има блокада, посочиха ръководителите на недоволните фермери, но не конкретизират къде точно ще спират движението. Гръцките фермери настояват за данъчни облекчения и предоговаряне на Общата селскостопанска политика - режима на субсидии на Европейския съюз. От област Тесалия заявиха, че не са получили пълни обезщетения за природните бедствия миналата година.
Земеделците смятат, че данъчната политика на правителството убива аграрния сектор. Фермерите настояват да бъдат уредени проблемите им с производствените разходи и заеми.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Дончев: Джобът на българите няма да олекне заради новия дълг
Финанси | Advertorial |Пет мъртви бебета открити в семейна къща във Франция
Общество |71 хил. лв. оборот за час на БФБ
Финанси |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.