Идеалният център на София забранен за най-старите коли от 1 декември

Идеалният център на София забранен за най-старите коли от 1 декември

С решение на Столичния общински съвет от 1 декември т.г. най-старите и замърсяващи автомобили няма да бъдат допускани в идеалния център на София - в т. нар. нискоемисионни зони. Това съобщи в профила си във Фейсбук зам.-кметът на София по финанси и транспорт Дончо Барбалов.

Забраната ще важи 3 месеца - през декември, януари и февруари. Обособените нискоемисионни зони са две - “малък” и “голям” ринг.

Тази зима ограничението ще важи само за малкия ринг, който обхваща идеалния център на града - пространството между бул. „Васил Левски“, бул. „Патриарх Евтимий“, бул. „Ген. Скобелев“, ул. „Опълченска“, бул. „Сливница“. От 1 декември т.г. в него няма да могат да влизат автомобили от най-замърсяващата първа категория.

За удобство на софиянци, Географската информационна система (ГИС) – София е изработила онлайн карта, в която всеки може да провери дали даден адрес попада в зоните, забранени за преминаване на моторни превозни средства от ниска екокатегория, както и от кога влиза в сила съответното ограничение, обяснява зам.-кметът в социалната мрежа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС