Илияна Йотова: Държавността се руши по безпрецедентен начин

Илияна Йотова: Държавността се руши по безпрецедентен начин

Държавността се руши по безпрецедентен начин. Такъв коментар направи пред журналисти вицепрезидентът Илияна Йотова по повод записа, изнесен от Радостин Василев.

"Какво означава да обсъждаш по този безпардонен начин президентската институция. Жалко е, една седмица живяхме с този труден политически компромис за ротационно правителство. Оказа се, че това е само фасадата, зад която са се скрили истинските намерения", каза Илияна Йотова, цитирана от БТА. 

Вицепрезидентът Илияна Йотова участва празничната програма за отбелязването на Деня на Африка пред Народния театър "Иван Вазов" в София. 

Йотова поясни, че има вариант двете политически сили да се опитат чрез договорки да направят кабинет на всяка цена. 

"Вярвах, в това, което Мария Габриел и акад. Николай Денков говориха, че се мисли за стабилно правителство. Големият отсъстващ са българските граждани - не се говори за бюджет, за доходи, за инфлация. Много внимателно трябва да бъдат анализирани посланията на Кирил Петков и Асен Василев. Прави чест на г-н Денков, че не се намесва в този разговор", коментира Йотова и подчерта, че намесата на имената на водещи европейски политици не води до нищо добро за България.

Относно връчването на втория мандат Илияна Йотова заяви: "Президентът много стриктно спазва конституционната процедура - кога и как ще даде мандата е изцяло в неговите правомощия. Кой се страхува от това, че мандатът не беше даден първите 24 часа?".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп: Ще получим Гренландия – по лесния или по трудния начин
Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Великобритания отпуска £200 млн. за подготовка за евентуално разполагане на войски в Украйна
Тръмп отчаяно иска да превземе Гренландия. Може ли НАТО да се защити – и готово ли е да го направи?
ПП-ДБ ще върне мандата за съставяне на правителство веднага след връчването му
Иранската армия обещава да защитава националните интереси, докато Техеран се опитва да потуши протестите
Върховният съд на САЩ не се произнесе делото за митата на Тръмп
Колумбийският президент Густаво Петро ще посети Белия дом през февруари