Кметът на Велико Търново пое трети мандат като председател на УС на Сдружението на общините
Кметът на Велико Търново Даниел Панов беше преизбран за трети мандат за председател на Управителния съвет на Националното сдружение на общините в Република България за мандат 2023 – 2027 г. Гласуването на 37-ото Общо събрание на Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ) беше тайно.
За председателското място имаше две кандидатури, тази на кмета на община Велико Търново и на кмета на община Елин Пелин Ивайло Симеонов.
Кметът на община Поморие Иван Алексиев обяви резултатите от тайното гласуване. Общо гласувалите делегати са 328, има четири недействителни гласа. Алексиев обясни още, че за да бъде избран председател, е трябвало да има 163 гласа. Даниел Панов е получил 247 гласа, а опонентът му 77 гласа.
Даниел Панов има образователна степен магистър, специалност „Машинен инженер", завършил е Национален военен университет „В. Левски". Той е и с образователна степен магистър, специалност „Публична администрация" от ВТУ „Св. св. Кирил и Методий". Има докторска степен по защита от бедствия и аварии, Национален военен университет „В. Левски". В периода 1989 – 2002 година е военнослужещ в Българската армия, от 2002 – 2011 година е управител на „Царевград Търнов" ЕООД, пише на сайта на НСОРБ.
Кмет е на община Велико Търново от 2011 година. Член е на УС на НСОРБ за мандат 2011 – 2015 г. Председател е на УС на НСОРБ от 2015 година. В сряда е преизбран за трети мандат.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Учени предупреждават: твърде много витамин D може да има обратен ефект
Наука и Здраве |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Лукашенко е готов за среща с Тръмп, но само при „голямо споразумение“
Свят |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |ЦИК: Изборният ден започна нормално
Политика |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.