Министър Енчо Керязов обяви загуби от около 9 млн. евро в три спортни дружества
Спортният министър Енчо Керязов представи на пресконференция предизвикателствата, приоритетите и основните направления в работа си през следващите месеци, както и мерките, които предстои да бъдат предприети в подкрепа на българския спорт и младежка политика. Той представи и своя екип, който ще му помага да реализира поставените цели и управленската програма на Министерството на младежта и спорта. На брифинга присъства и заместник министър Юлия Тодорова, предава БТА.
"Проведохме работна среща с всички дирекции в министерството. Запознах се с всички хора, които работят. Направихме анонимна анкета и тя ни даде представа за проблемите във ведомството. На база тези резултати взех решение да предложа на г-жа Юлия Тодорова да поеме поста, защото тя има много богат опит в тези структури", каза Керязов.
Тодорова е магистър по икономика със специалност "Икономика и управление на индустрията" и магистър по "Бизнес администрация – висш мениджмънт" от Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Тя е сертифициран вътрешен одитор в публичния сектор от Министерството на финансите. Има 30-годишен професионален опит, 26 от които в държавната администрация.
"Със сигурност ще имам още един заместник, който ще бъде назначен до края на този месец. Искам да взема най-правилното решение. Той ще бъде с друг профил", заяви още Керязов.
Той също така информира за резултатите от извършения анализ на състоянието на министерството, на спорта, на младежката политика и на спортните федерации след встъпването си в длъжност на 8 май.
"Има намаление на бюджета, но ще положим усилия то да не се усети. Трябва да се вземат мерки за промени на Закона на спорта, които да обслужват само спортистите. В момента нещата са обърнати по друг начин. Знам, че няма да е лесно, но в момента имаме хоризонт на работа и трябва да се справим", каза Керязов.
Проведохме редица срещи със спортни федерации. Има проблеми в десетина от тях. Целта е да се осъществи диалог и да се намерят решения. Затова трябва да се направят законодателни промени, за да не бъдат спортистите заложници на административни конфликти. Фокусът на държавата е към олимпийските спортисти. Направихме и срещи с някои младежки организации, България има ангажименти за 27 младежки центъра. Някои са готови, други се изграждат. Ще изградим регионален младежки център под егидата на Съвета на Европа, каза още той.
Спортният министър добави, че най-вероятно ще бъде сменено ръководствата на трите дружества "Национална спортна база" ЕАД, "Сердика спортни имоти" ЕАД и "Академика 2011" ЕАД, които имат загуба около 9 милиона евро, като НСБ е с 3 милиона на червено, други 4 са на "Сердика" и около 2 милиона са на "Академика".
Енчо Керязов изтъкна, че приоритети ще бъдат работата с Българския спортен тотализатор, който отчита печалба от 30 милиона, но "тези резултати могат да бъдат много по-добри", модернизирането на спортните бази и спортните училища в страната, както и изграждането е нов национален стадион.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Главната инспекция по труда подсилва екипите си по морските курорти
Политика |Борсовият сегмент EuroBridge набира скорост с 63 млн. евро оборот за две години
Финанси |Johnson & Johnson плаща 5,5 милиарда долара по дела за употреба на талк
Компании |The Times: ЦРУ и Мосад провеждат свръхсекретна операция, за да разберат жив ли е аятолах Моджтаба Хаменей
Свят |Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
Компании | Advertorial |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.