Министърът на вътрешните работи: Рекоден брой сигнали за нарушаване на изборното законодателство

Общество

На тези избори имаше рекорден брой сигнали за нарушаване на изборното законодателство. Няма партия, която да не е ангажирана с купуването на гласове. Това коментира пред Нова тв министърът на вътрешните работи Калин Стоянов. Той представи статистика, според която за предходния месец до момента са постъпили 1815 сигнала.

За същия период през 2019 година, когато отново се провеждаха местни избори, сигналите са били 954, коато е два пъти по-малко, обясни министърът. Според него това е и сигнал за ангажираността и на гражданите.

За  настоящите избори са образувани 164 досъдебни производства за купуване на гласове, срещу 60 за 2019 г., което е  три пъти повече, каза Стоянов.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година