МВнР вика Митрофанова заради случая с Христо Грозев

МВнР вика Митрофанова  заради случая с Христо Грозев

Елеонора Митрофанова, посланикът на Руската федерация у нас, е извикана на разговор във Външно министерство заради българския журналист Христо Грозев, който Москва обяви за издирване. Това съобщиха от министерството.

"Във връзка с обявеното федерално издирване на българския разследващ журналист Христо Грозев от Министерството на вътрешните работи на Руската федерация, информираме, че посланикът на Русия в София Елеонора Митрофанова e извикана на среща в МВнР в първия работен ден след празниците", се посочва в позицията им.

По-рано главният прокурор Иван Гешев реагира на действията на руските власти, като написа в Twitter:

"България спазва основните европейски ценности като върховенство на закона и правата на човека. Това изключва наказателно преследване по политически причини на разследващи журналисти за тяхната работа в интерес на демокрацията".

Основните политически сили също поискаха официална държавна реакция по случая.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 4 до 10 август
Разкрития: Финансистът Епстийн е продавал тайните на принц Андрю на Мосад и други шпионски централи
Германия изпрати пет изтребителя Eurofighter за дежурства в небето на Полша
Полковник Сандърс гледа сериозно на „ерата на завръщане“ на KFC (Видео)
Регистрацията на електрическите тротинетки ще започне най-рано след Нова година
На днешната дата, 5 август. Рождениците днес
Задавайте си тези въпроси всеки ден, за да бъдете по-успешни
Турският курорт Анталия отчете най-високия дневен приток на чужди туристи от 5 г. насам