Проф. Кантарджиев: Още няма рязък скок на случаите на грип

Проф. Кантарджиев: Още няма рязък скок на случаите на грип

В Европа случаите на сезонен грип растат. Преобладава грип А. Около 70 на сто от случаите на този грип А са на пандемичния за 2009 г. свински грип. Това обясни пред БНР проф. Тодор Кантарджиев, бивш директор на Националния център по заразни и паразитни болести.

Още няма рязко увеличаване на случаите на грип и остри респираторни заболявания, уточни той за обстановката у нас. По думите му, в следващите седмици се очаква грипът да се прояви най-много при учащите се и при активното население. Кантарджиев припомни, че най-често пикът на грипа в България е в края на януари.

Около три пъти и половина по-малко са случаите на ковид спрямо същия период на миналата година, посочи проф. Кантарджиев. По думите му, броят на разболелите се от ковид расте през есента и когато се запролетява.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

El Pais: ЕС нарича срещата Тръмп - Путин в Будапеща „политически кошмар“
Тръмп: Стига кръвопролития! Войските на Москва и Киев да спрат там където са в момента
The Wall Street Journal: САЩ обмислят премахване на тарифите за стоки, които не се произвеждат в страната
Продажбата вече не е достатъчна - време е да се предизвикат емоции
Нобелов лауреат по физика, с важен принос в науката на XX в., почина на 103 години
На днешната дата, 19 октомври. Ден на българския лекар
Важни решения по пътя към успеха
Търг в Женева представя диамант за 9 млн. долара и скъпоценности на фамилията Вандербилт