Радев разговаря с емира на Катар за пленени българи

Радев разговаря с емира на Катар за пленени българи

Държавният глава Румен Радев проведе днес телефонен разговор с емира на Катар шейх Тамим бин Хамад ал-Тани. Двамата обсъдиха сътрудничеството между България и Катар в редица области, с акцент върху иновациите, технологиите и енергетиката. 

Президентът Радев оцени високо последователните усилия на Катар за деескалация на конфликта в Близкия изток, за прекратяване на военните действия и последващото намиране на устойчиво мирно решение. 

Във връзка с това българският държавен глава открои посредническите действия на Катар за решаване на хуманитарни въпроси, сред които освобождаване на взетите заложници, в това число и български граждани – капитанът и помощник-капитанът на кораба "Галакси Лийдър", както и взетите в плен при нападението на "Хамас" срещу Израел през октомври миналата година. 

Президентът Румен Радев отправи покана към шейх Тамим бин Хамад ал-Тани да посети България за последващо задълбочаване на двустранното партньорство и на политическия диалог на най-високо равнище. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Операторите помолени да крият негативни реакции към Тръмп на финала на US Open
Папа Лъв ХIV обяви 15-годишен компютърен специалист за светец
Тръмп очаква европейски лидери за разговори за войната в Украйна
„Хамас“ обмисля американските предложения за спиране на огъня в Газа
За втори път: Карлос Алкарас спечели титлата на Откритото първенство на САЩ по тенис
Не се опитвайте да бъдете „готини“ на работа. Как вместо това да придобиете влияние в офиса?
Глобалните пазари през седмицата остават в очакване на вота на доверие в Париж