Шест нови автобуса в София ще возят пътниците до Витоша

Общество

Шест нови автобуса ще пътуват по маршрут до планината Витоша. Това съобщи пред журналисти председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев, който заедно с председателя на транспортната комисия към СОС Карлос Контрера и зам.-кмета по транспорт и финанси Дончо Барбалов представиха превозните средства.

Автобусите са от най-висок екологичен клас и са оборудвани със системи за звуково известяване, необходимо за незрящите и за хората с различни сетивни проблеми.

Всички автобуси по линия 66 ще бъдат оборудвани с велобагажници, другите по линия 63 вече имат имат такива, каза председателят на СОС. 

Автобусите по линия 63 ще се движат на интервал от 16 минути през уикенда и на 30 минути в делнични дни. Автобусите по линия 66 през събота и неделя ще са на 20 минути, а през седмицата - на 60 минути.

"Идеята е, наред с всичко друго, планината, която е голямото богатство на София, да бъде още по достъпна, като по линия 66 всички автобуси ще бъдат оборудвани и с велобагажници. Тези, които се движат по линията, вече имат такива. Тоест опитваме се да сме в крак с времето и с потребностите на гражданите", обясни Георги Георгиев.  

Той съобщи още, че през последната една година над четири пъти са се увеличили пътниците, които се придвижват до планината с градски транспорт по линиите 63 и 66. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Еврокомисията започва мащабна кампания за наемане на експерти за Службата по изкуствен интелект
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Тестът с вестник на Уорън Бъфет, който може да спаси мениджърите от фатална грешка
Милиони безработни и криза за таланти - защо работодателите не намират хора, а много млади висшисти трудно започват кариерата си?
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
Саудитска Арабия се опитва да създаде международна коалиция за защита на корабоплаването в Червено море
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)