Уволниха директорa на Национален парк "Рила". Спрях джиповете към езерата, обясни той

Общество

Служебният министър на околната среда и водите Росица Карамфилова уволни Владимир Милушев от поста директор на Национален парк "Рила". Новината съобщи самият Милушев във Facebook. Със същата заповед е освободен и директорът на парк "Пирин" Валери Мечев. Милушев и Мечев бяха назначени за директори на двата парка в началото на март от редовния кабинет "Петков". 

"Мотивите в заповедта са несправяне със служебните задължения. Общо взето това е липса на координация, липса на добро управление, липса на добър контрол. След като само няколко седмици по-рано в проверка, извършена от същото министерство, беше упоменато, че контролът на територията на Национален парк "Рила" е много добър. Няколко седмици по-късно с точно противоречив мотив е връчена заповедта за освобождаване", коментира пред bTV Владимир Милушев. 

Милушев признава, че е назначен без конкурс, но причината била липса на време за процедурата. Владимир Милушев смята, че за този период от 7-8 месеца е успял да свърши много работа в парк "Рила". 

"Успяхме да спрем например джиповете, които се качват нагоре към езерата. Успяхме, защото работихме заедно – с общината, с полицията, с районната дирекция по горите, с областната управа", изтъкна уволненият директор. 

Екоактивисти излязоха днес на претуст срещу отстраняването на директорите на три парка – "Рила", "Пирин" и "Централен".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Тръмп предложи САЩ "да се отбият в Куба“, след Иран, Испания спря полетите до Карибския остров
В САЩ има 28 млн. милионери. Ето какви са добрите практики, които повечето от тях споделят
САЩ блокират иранските пристанища, цените на петрола падат на фона на надеждите за диалог
ЕС отчита рекорден излишък от 221 милиарда евро при търговията с лекарства и фармацевтични продукти
Полковникът от KFC танцува в името на достъпното пържено пиле
Франция и Великобритания организират конференция за Ормузкия проток
Световната банка предупреждава: Задава се глобална криза с недостиг на работни места