Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
През следващото денонощие ще бъде предимно облачно, с временни разкъсвания на облачността над западните райони. На изолирани места главно около Стара планина, в Родопите и югоизточните райони ще превали дъжд, над 1000 метра надморска височина – сняг. В Западна България ще духа слаб до умерен вятър от североизток, който в нощните часове временно ще стихва. В източната половина от страната вятърът ще е умерен и силен от север-североизток.
Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, по високите котловинни полета на Западна България до минус 2°, а в София – около минус 1°.
Максималните температури ще бъдат предимно между 8° и 13°, в София около 8°.
В планините ще бъде предимно облачно и на изолирани места, главно в Стара планина и Родопите ще има превалявания от сняг. Ще духа умерен, по високите части на Източна Стара планина и Източните Родопи и силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 1°, на 2000 метра – около минус 5°.
По Черноморието ще бъде облачно. Главно по южното крайбрежие ще има слаби валежи от дъжд. Ще духа умерен до силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 8° и 12°. Температурата на морската вода е 7°-9°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
Слънцето в София изгрява в 06:29 часа и залязва в 18:40 часа. Продължителността на деня е 12 часа и 11 минути.
_4.png)
Графика: Национален институт по метеорология и хидрология
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Arxis набра 1,13 милиарда долара при първичното си публично предлагане в САЩ
Финанси |ЕК одобри държавна помощ за енергоемките отрасли в България
ЕС |Наградният фонд на "Ролан Гарос" тази година ще бъде увеличен с 9.5%
Спорт |Дина Темелкова, „Мениджър на годината 2025“: Признанието, което превръща успеха в отговорност
Мениджър на годината 2026 |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Слаби валежи от дъжд в Рило-Родопската област
България |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |Fanta се обръща към геймърите с активации по случай годишнината на Xbox
Маркетинг |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |Digital age: Техно пробиви и открития
Технологии |На днешната дата, 16 април. Рождениците днес
На днешната дата |В ЕЦБ клонят към запазване на лихвите без промяна на заседанието този месец
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.